Nawyki w Twoim życiu

WItam,

Chciałbym wiedzieć jakie macie nawyki, i w jaki sposób je ewentualnie wprowadziliście, tak że Wasze życie stało się lepsze ?

29 Likes

Siema Najlepszym nawykiem jest mieć strategie działania i jej się kluczowo trzymać

21 Likes

Zgadzam sie ! a w jaki sposob tworzyles taka strategie (badz tworzysz) ? Uzywales jakiś metod ? Byc moze przeczytales jakas ksiazke, ktora pozwolila Ci wprowadzic dany nawyk ?

18 Likes

Nie wiem czy znasz zasadę 5 zadań Friselli - mi mega pomaga wdrażanie nawyków przez wrzucanie ich na listę, tutaj film:

18 Likes

Może kogoś zainteresuje poniższa książka. Nie jest to poradnik o wprowadzaniu dobrych nawyków, ale można coś wyciągnąć równiez w tej kwestii.

16 Likes

Znam dosc dobrze ta ksiazke ! Jest bardzo dobra. Ostatnio wpadla mi do reki ksiazka M. Wieczorka “Nawyki 2.0” - polecam rowniez i ta pozycje

14 Likes

Jakiś czas temu dotarło do mnie, że nie da się pozbywać nawyków ze swojego życia - my stare nawyki zastępujemy nowymi, które w sobie wypracowaliśmy :slight_smile:
To całkowicie zmieniło moje podejście do tematu

11 Likes

Ja dopiero zaczne wprowadzac nawyki :slight_smile:

9 Likes

Naprawde polecam zajac sie tym, bo to mega ulatwia sprawe!

8 Likes

Dokładnie tak! Od jakiegos czasu tez staram sie zastepowac zly nawyk innym :slight_smile: super sprawa! ale trzeba czasu i cierpliwosci! A przede wszystkim trzeba byc cholernie systematycznym :smiley:

9 Likes

Używanie kalendarza bardzo pomaga, w ogromnej części masz ułożone zadania na jutro, pojutrze, …
Polecam, mnie bardzo się sprawdza.

11 Likes

dokładnie robie to samo, lista to do robi robotę.

10 Likes

Dokładna rozpiska co, kiedy i jak :slight_smile:

10 Likes

Tez uzywam ! od tego roku mega systematycznie ! Super pomaga, naprawde!

12 Likes

Codzienna rutyna i działanie z dobra ekipą np DolceWitam :smile:

11 Likes

Pełna zgoda :smiley:
Słyszałem, że wystarczy praktykować coś około 30 dni, żeby nam weszło w nawyk - sam moge powiedzieć, że to zalezy od tego co robimy, jak robimy i w jakim etapie naszego życia :slight_smile:
Poza tym, na każdego to samo zadziała inaczej :smiley:

12 Likes

:+1: @kosiboss1985 :+1:
ksztaltowanie, a wlasciwie zmiana nawykow czasem bywa trudna, wymaga systematycznosci i pamietania
duzo by wypisywac, nawet drobnych rzeczy, np. 1x dziennie 10 kartek ksiazki, 1x dziennie 10 minut muzyki lub podcast
najwazniejsze, aby nie byly czasochlonne i zniechecajace, maja byc proste na poczatku

12 Likes

Zgadzam sie. Prowadzenie kalendarza bądź notatnika bardzo pomaga - staram sie zapisywać wszystkie rzeczy, które chce zrobić , bądź sie nauczyc i potem odhaczam, zapisujac tez czas trwania.

13 Likes

@vito92 - tak działa nasz mózg - poprzez robienie czegoś, tworzą się połączenia neuronalne i bardzo ciężko się pozbyć, o ile w ogóle jest to możliwe, danego nawyku. Dlatego próbuję szukać bodźców przez które np. jem niezdrowe jedzenie ( po przyjsciu do domu wcinam tlustego pączka , gdzie przyjście do domu jest bodźcem do sięgnięcia po niego), i jak mam juz określony taki bodzieć to staram sie w danym momencie zamiast po pączka to sięgnąć po jabłko. I tak aż do skutku :slight_smile:

12 Likes

Temat budowania nawyków jest bardzo sexi.

Natomiast zagrożeniem jest to, że możesz próbować zmieniać zbyt wiele nawyków naraz, co może być trudne do zrealizowania i prowadzić do rozczarowania i rezygnacji.

Innym zagrożeniem jest to, że możesz wybrać nawyki, które są nieodpowiednie lub nierealistyczne, co również może prowadzić do frustracji i nasilać stany depresyjne.

14 Likes