Kana Labs wprowadza swapy międzyłańcuchowe, agregację do Solany i Aptos

Kana Labs to powstający projekt zdecentralizowanego finansowania (DeFi), którego celem jest przełamanie murów między łańcuchami bloków, niezależnie od tego, czy są one kompatybilne z maszyną wirtualną Ethereum (EVM), czy nie.

Protokół agregatora Kana Labs działa już dla sieci Solana i Aptos, podczas gdy Kana Wallet i Cross-Chain Solution skupią się na Solana i Neon.

Według współzałożyciela Kana Labs, Karthika Subramaniama, jedną z rzeczy, która wyróżnia ten projekt, jest to, że jest to cross-chain między EVM (Solana i Aptos), podczas gdy inne platformy są jednołańcuchowe lub cross-chain między EVM ( tj. BNB Chain, Cardano, Tron itp.).

„Podczas gdy wszyscy inni agregują tylko swapy, my agregujemy również platformy swapowe, pożyczkowe, pożyczkowe i stakingowe, a to w połączeniu z doświadczeniem między łańcuchami otwiera wiele nowych przypadków użycia platformy” – powiedział Subramaniam.

Projekt będzie również agregował mosty, takie jak Wormhole, LayerZero i Celo, aby zapewnić użytkownikom najlepszą wartość podczas przenoszenia ich tokenów między łańcuchami.

Subramaniam powiedział, że zespół zdecydował się otworzyć Solana i Aptos z dwóch głównych powodów: po pierwsze, warunki rynkowe doprowadziły do ​​dużego przepływu płynności z Solany do Aptos.

Aptos to nowy łańcuch blokowy pierwszej warstwy, który podobnie jak łańcuch Sui, który ma dopiero zostać uruchomiony, jest oparty na języku programowania Move, pierwotnie opracowanym na Facebooku.

„Wiele osób i programistów uważa Aptos i Sui za naturalny postęp świata blockchain po Solanie” – powiedział.

Subramaniam dodał, że stosunkowo trudniejsze jest zbudowanie protokołu między łańcuchami między nie-EVM, a nie między EVM, co stwarza szansę dla zespołu Kana Labs.

„Chcieliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i wiedzę, aby awansować w łańcuchach wartości i być jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym, który zrobi to między nie-EVM, a zatem Solana i Aptos były naturalnymi wyborami” – powiedział.

Ponadto powiedział, że łańcuchy EVM pomogłyby następnie ukończyć krzyżową łamigłówkę, zaczynając od Neon i Shardeum. Neon jest wieloletnim partnerem Kana Labs, która podobnie jak Shardeum ma siedzibę w Indiach, a Kana Labs ma bliskie relacje z obydwoma zespołami.

W tej chwili agregator wymiany działa na Solana i Aptos. Kana Labs właśnie zakończyła konkursy zrzutów dla użytkowników dokonujących transakcji na Aptos w połączeniu z Pontem Network i Fewcha Wallet.

1 Like