ALTCOINSProč budou investoři Aptosu těžit z toho, že bude mít jasno o své expozici státní pokladny vůči FTX ENG

Aptos popírá vystavení státní pokladny FTX
Následuje cenová rally, která nabízí neočekávaný zisk investorům Aptos navzdory současnému medvědímu sentimentu.
Sága FTX/Alameda udržuje celý krypto trh na hraně. Některá aktiva, jako jsou tokeny FTX (FTT), Solana (SOL) a sérum (SRM), byla vystavena vysokému riziku a utrpěla masivní poklesy a ztráty. Zajímavé je, že údajná expozice Tetheru vůči Alamedě také vedla k odvázání USDT od USD.

Zvěsti, že pokladna Aptosu měla také expozici vůči FTX, otřásla investory. Strach, nejistota a pochybnosti (FUD) vyplývající z fámy by mohly převést nejnovější kryptoaktivum do dalšího scénáře skládkování FTT.

V rychlé odpovědi Aptos vydal prohlášení, ve kterém se distancoval od FTX/Alameda. Zopakovala, že pokladna Aptos Labs a Aptos Foundation nemá žádné spojení s FTX a bude nadále normálně fungovat.

Uprostřed pověstí ceny Aptosu nadále klesaly. Bezprostředně po prohlášení však došlo ke zvýšení ceny.

Nedávný vývoj by mohl znamenat zisky pro investory Aptos, zatímco zbytek komunity vykázal ztráty. Pozorně jsme se podívali na další metriky a zjistili jsme, že aktualizace by mohla být pro investory neočekávaná.

Aptos zaznamenává obrat ceny směrem nahoru

Zdroj: TradingView

Aptos (APT) na aktualizaci silně zareagoval a vyskočil o 30 % z 3,9 USD na 5,1 USD. Tento krok rychle zmírnil prodejní tlak, jak dokazuje index relativní síly (RSI), který se stáhl z přeprodaného území.

Nárůst objemu obchodů, jak ukázal růst na OBV, poskytl nezbytný nákupní tlak, aby APT posunul dále na sever.

Následoval nárůst tržní kapitalizace APT

Zdroj: Santiment

Podle Santiment se objem obchodů APT zvýšil ze 480 milionů před oznámením na 530 milionů po vyjasnění.

Současně se také zvýšil sociální objem, což může naznačovat pozitivní sociální angažovanost po oznámení.

Navýšení také zvýšilo tržní kapitalizaci z přibližně 470 milionů $ před oznámením na více než 560 milionů $ po oznámení.

V době tisku byla tržní kapitalizace APT 672 milionů $. To představovalo nárůst o více než 100 milionů dolarů na trhu, který kvůli nákaze FTX klesl z více než 1 bilionu dolarů na přibližně 880 miliard dolarů.

Celková hodnota APT locked (TVL) na platformách Defi také zaznamenala výrazné pozitivní změny. Podle DefiLlama měla APT hodnotu TVL 32 milionů USD, přičemž dominantní burza AUX zaznamenala v době tisku +0,22 %, což představuje intradenní nárůst.

Jasnost ohledně expozice státní pokladny společnosti Aptos vůči FTX poskytla investorům neočekávaný zisk. S krvácejícím trhem a medvědím sentimentem vůči bitcoinu se investoři Aptosu mohou zahřát na zimu.

1 Like